
A szabvány elismert szervezet által alkotott vagy jóváhagyott, közmegegyezéssel elfogadott olyan műszaki (technikai) dokumentum, amely tevékenységre vagy azok eredményére vonatkozik, és olyan általános és ismételten alkalmazható szabályokat, útmutatókat vagy jellemzőket tartalmaz, amelyek alkalmazásával a rendező hatás az adott feltételek között a legkedvezőbb. A magyar szabványokat az 1995. évi XXVIII. törvény szabályozza. (Részlet a Wikipedia: Szabvány szócikkből)
Részlet a szabványból….
Előszó
Az útmutató célja, hogy a hétköznapok feladatai, gondjai helyébe az ünnepvárás, az ünnepi készülődés lépjen, felkeltse a hagyományok iránti érdeklődést és támogassa ezek iránt az elkötelezettséget, valamint ösztönözze az ezek részét képező népi hagyományok és szokások megismerésének igényét.
Az útmutató alapjául a 2010-es holland NEN 0512 Guidelines for Sint-Nicolaas festivities „szabvány” szolgált.
1. Bevezetés
Ez az útmutató a szabványok mintájára megadja a Mikulás-ünnepi hagyományok alapvető fogalmait és azok meghatározásait, ismerteti a Mikulás alakjához
kapcsolódó főbb történeteket és követelményeket, valamint bemutatja, hogy miben gyökerezik a Mikulás-napi ajándékozás hagyománya.
2. Alapvetés és alkalmazási terület
Alapvetés: A Mikulás létezik.
Ez az útmutató arra szolgál, hogy felelevenítse a gyermekkor Mikulás-várásának kellemes, mindent átható izgalmát és segítsen újra meg újra megteremteni ennek
feltételeit a gyermekek (és a felnőttek) számára (is). Az útmutató mindenki számára alkalmazható, tekintet nélkül korra, vallásra vagy képzelőerőre….
A szabvány teljes szövege…

A szabvány teljes szövege ide kattintva érhető el : MSZ 12-06 : Útmutató a Mikulás-ünnepi hagyományokhoz
Forrás: Magyar Szabványügyi testület